İnstagram'da Doğru Etiketleme Nasıl Yapılır?

İnstagram'da Doğru Etiketleme Nasıl Yapılır?

Günümüzde insanlar sosyal medyayı çok aktif bir şekilde kullanmaktadır. Instagram'da sosyal medya araçlarından birisidir. Dünyada ve Türkiye’de milyonlarca kişi Instagram uygulamasını kullanmaktadır. Instagram; topluluk oluşturmak, ürünlerinizi işinizi, tanıtmak için çok iyi bir araçtır. İnanlar Instagram üzerinde oluşturduğu topluluğa göre para da kazanmaktadır. Instagram’da verim alabilmek için çalıştığınız kurum ve kişileri doğru etiketleyebilmeniz çok önemlidir.

Instagram doğru şekilde kullanıldığında kullanıcıları için büyük avantajlar sağlar. Instagram'ı bazıları yalnızca aile ve arkadaşlarıyla resim, video paylaşıp kendisi için yararlı bulduğu sayfaları takip etmek için kullanmaktadır. Ancak birçok kişi yaptığı paylaşımları ile insanların ilgisini çekerek para kazanmayı amaçlamaktadır. Instagram'da etiketleme işlemi gerçekleştirirken daha fazla kişiye hitap edebilmek için doğru adımların tercih edilmesi gerekir. Etiketleme işleminin inceliklerini ve kurallarını bilmek çok önemlidir.

 

İnstagram’da Etiketleme İşlemi İçin İzlenecek Adımlar

Instagram'da hikâyeler, resimler, yorumlar, belirlendikten sonra, bir sonraki adım insanları etiketleme işlemine gelmektedir. Instagram'da etiketleme işlemi için öncelikle Instagram hesabı oluşturulması gerekir. Instagram'da ekranın alt orta kısmında bulunan “+” işaretine tıklayarak yeni bir paylaşım oluşturabilirsiniz. Daha sonra paylaşılmak istenilen resmin seçilmesi gerekir. Galeriden istediğiniz resmi seçtikten sonra fotoğrafa dokunun.

Yeni bir fotoğraf veya video çekmek için video düğmesine basın. Fotoğraf veya video belirlendikten sonra sağ üst köşede bulunan ileri kelimesinin üzerine tıklayın ve insanları etiketlemeye başlayın. Etiketlemek istediğiniz insanların isminin üzerine dokunarak istediğiniz kişileri belirleyebilirsiniz. Instagram'da etiketleme işlemi gerçekleştirirken, etiketlemek istediğiniz kişinin Instagram kullanıcı adını tam olarak bilmeniz gerekir.

 

İnstagramda Yorum Etiketleme

Instagram'da birçok sayfada sürekli çekilişler yapılmaktadır. Bu çekilişlere katılmak ve arkadaşlarınız ile etkileşim sağlayabilmek için yorum etiketleme işleminin yapılması gerekir. Yorum etiketleme işlemi için paylaşımın alt kısmında bulunan “yorum yap” kısmına basılır. Daha sonra etiketlemek istediğiniz arkadaşınızı bulmak için”@” işareti getirilerek kullanıcı adı yorum kısmına yazılır.

Çıkan seçenekler içerisinde seçmek istediğiniz arkadaşınızı seçerek etiketleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Etiket kısmının sağ kısmında bulunan “paylaş” kısmına basarak arkadaşınızı etiketlemiş olursunuz. Etiketlemiş olduğunuz arkadaşınıza sizin onu etiketlediğinize dair bildirim gidecektir. Arkadaşınız, yorumunuzu beğenme seçeneği de mevcuttur. Instagram kullanıcıları tarafından yapılan bu çekilişlerde ne kadar çok etiketlerseniz şansınız o kadar yüksek olacaktır.

takipçi satın al - instagram takipçi satın al
3 Dakika Önce