İnstagram Nasıl Aktif Kullanılır?

İnstagram Nasıl Aktif Kullanılır?

Günümüzde toplumun her kesimi tarafından sıklıkla kullandığımız ve saatlerimizi harcadığımız sosyal medya hesaplarımız artık bizim için vazgeçilmez olmuş durumdadır. Sosyal medya hesaplarımızdaki takipçilerimiz artık hayatımızın her alanına tanıklık ediyor. Çok sevdiğimiz kıyafetimizle gönderi olarak paylaştığımız bir özçekimin takipçilerimiz tarafından fazlaca beğenilmesi ve iltifatlar alması hepimizi mutlu ediyor. Peki, milyonlarca insanın kullandığı ve gün içinde milyarlarca fotoğraf ve video paylaşılan instagram platformundaki o beğenilerin sürekliliği için neler yapılmalı?

İnstagram Aktif Kullanım 

Güzel bir fotoğraf paylaşımı için doğal ışıkta çektirdiğiniz bir fotoğrafı kullanabilirsiniz. Fotoğrafların görsel kalitesinin yüksek olmasına özen göstermeli ve yüksek beğeni almasına dikkat etmelisiniz. Uygun şekilde çekildiğiniz fotoğraflarınızı belirli aralıklarla gönderi(post) yahut hikâye(snap) şeklinde takipçilerinizle paylaşmalısınız. Fotoğrafları çeşitli filtrelerle zenginleştirebilir, vücudunuzda yahut yüzünüzde beğenmediğiniz kısımları rötuşlayarak düzeltebilirsiniz. Gönderi olarak paylaşacağınız ve aktifliğinizi güncel tutacak olan fotoğrafları seçerken olabildiğince uyumlu renk tonları ve doğru açıyla çekilmiş olanları tercih etmeniz adeta profilinizi baştan yaratacaktır. Paylaşımlarınızı belirli aralıklarla yapmanız çok önemlidir.

Trendleri Takip Etmek Çok Önemli!

Sürekli değişen ve yeni durumların moda olduğu sosyal medyada her an başka bir challenge çıkabilir. Bu yüzden özellikle bu karantina sürecinde gözünüz kulağınız instagramda ve instagram challengelarında olsun. Bu challengeları yapıp hikâyelerinize eklemeniz takipçileriniz tarafından popülaritenizi arttıracaktır. Hesabınızın herkese açık olması fotoğraflarınızın veya hikâyelerinizin yeni olası takipçilere görünmesi demektir. Bu da daha çok etkileşim ve daha çok beğeni demektir. Bir örnekle bunu açıklayalım:

Arkadaşlarınızla bir kafede oturuyorsunuz, masada yeni tanıştığınız biri var. Ufak bir tanışma faslından sonra sosyal medya hesapları istenir. Karşınızdaki kişinin hesabında yalnızca birkaç tane fotoğraf olduğunu görseniz tabii ki hayal kırıklığına uğrarsınız. Çünkü sosyal medya hesaplarımız özelikle de instagram gibi fotoğraf paylaşma uygulamaları bizim internet âlemindeki görünüşümüz gibidir. Tüm ilgi alanlarımız, yaptığımız aktivitelerin fotoğraflanıp paylaşıldığı bir platformdur. Bu konuda instagramda aktif olmak, okuduğumuz kitabı, içtiğimiz kahveyi paylaşmamız arkadaşlarımız arasında popülaritenizi arttıracaktır. Daha aktif bir instagram hesabı, daha çok olumlu yorum demektir. 

takipçi satın al - instagram takipçi satın al
3 Dakika Önce