İnstagram Kaydırmalı Link Nasıl Yapılır?

İnstagram Kaydırmalı Link Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformlarından olan instagram özellikle yeni genç nesil tarafından oldukça aktif olarak kullanılıyor. Resim ve video yükleme gibi seçenekleri olan instagram ortamına her geçen gün yeni bir alternatif geliyor. İnstagram hesabına sahip olan kullanıcılar hesaplarına ekledikleri resim ve videoları kişi listesinde yer alan takipçileriyle paylaşabiliyor.  

Vazgeçilemeyen Platform İnstagram ve Kaydırmalı Link

Sosyal medyayı yakından takip eden kişiler kendilerine ait kullanıcı adı ve şifresi ile instagram hesabı açabiliyor. İnstagram hesabı üzerinden kişisel resimlerini ve birbirinden ilginç videoları takipçileriyle paylaşıyor. Son günlerde yeni bir alternatif sunan instgramda kaydırmalı link nasıl yapılır sorusu gündemde yer alıyor.

Bir kaç pratik yolla instagram kaydırmalı link hesap üzerine eklenebiliyor. Ancak instagram editörleri tarafından yapılan bir duyuruya göre kaydırmalı link eklemenin bazı kuralları yer alıyor. İnstagram kullanıcıları, yöneticilerin belirlediği kurallara göre hareket ederek kaydırmalı link eklemesini yapabiliyor. İnstagram paylaşılacak olan hikaye, resim ya da videoda bazı özel durumların göz ardı edilmemesini istiyor. 

Yeni Bir Özellik Kaydırmalı Link

İnstagram kullanıcıları için geliştirilen kaydırmalı link için kullanıcıların ınstagram hesabına kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapması gerekiyor. Buradaki kilit nokta ise hikâyenin kaydırmalı linkinin yüklenmesi için sağ alt köşede yer alan story butonunun kullanılmasıdır. Hikâye üzerine resim eklemeden  önce bağlantı verilecek olan link mutlaka kopyalanmalıdır. Bu işlem yapılmadığı takdirde kişisel instagram hesabından direkt olarak bağlantı çıkışı yapılmasını sağlayacak olan kaydırmalı link ekleme butonu görülmeyecektir.

Kısacası kaydırmalı link butonu pasif bir durumda olacaktır. Bu sebeple eklenecek olan link kopyalanarak, sonrasında hikâyeler bölümü açılmalıdır. Kaydırmalı link seçeneğinin çalışması için en doğru işlem budur. Hikâye üzerine eklenecek görsel seçildikten sonra, instagram uygulama ekranının sağ üst kısmında yer alan dosya simgesi görülecektir. Bu dosya simgesinin emojisi ise iç içe geçmiş ataç şeklidir. Ataç ikonuna tıkladıktan sonra ise, daha önceden kopyalayıp hafızaya alınan bağlantı linkinin açılan penceresine yapıştırma işlemi yapılmalıdır. Bu işlemden sonra ise pasif olan kaydırmalı link butonu aktife geçecektir. 

takipçi satın al - instagram takipçi satın al
3 Dakika Önce