İnstagram Gece Modu Nasıl Yapılır?

İnstagram Gece Modu Nasıl Yapılır?

Birçok insan artık sosyalleşme ihtiyacını gidermek için gerçek dünya yerine sosyal medya platformlarını tercih ediyor. Bu platformlar kullanıcıların isteğine göre şekilleniyor ve güncelleniyor. Hepimizin gün içinde en az birkaç saatimizi harcadığımız bu platformlardan biri de instagramdır. Fotoğraf paylaşılabilmesi, hikâye kısmındaki müzik, anket gibi çok çeşitli özellikleri içerisinde barındıran instagram keşfet kısmındaki sayısız içerik ve videoyla kullanıcılarının beğenisini topluyor. Birçok uygulama artık kullanıcıları için gece yahut karanlık mod şeklinde adlandırılan koyu temaları güncellemelerine eklemeye başladı. Peki instagram için gece modu nasıl yapılır?

İnstagramda Gece Modu 

İnstagramın yapılan güncellemeden önceki hali hepimizin bildiği üzerine aydınlık mod şeklindeydi. Bu moddaki uygulamalar genelde gün içinde kullanım açısından verimli olsa da gece kullanımda yoğun ışığıyla kullanıcıları rahatsız ediyordu. Telefonların şarj ve pil kullanım ömrüyle de doğrudan bağlantılı olan bu uygulama modu, instagramda saatlerini geçiren kullanıcıları memnun etmektedir. Gece modu hem telefon şarjının uzun süre kullanılmasını sağlarken  hem de instagram kullanıcılarını yoğun ışıktan korumak amacıyla üretilmektedir. 

İnstagramda Gece Moduna Geçiş 

Gece moduna geçiş işlemini yapabilmek için telefonunuzda ki instagram uygulamasının son sürüm olduğundan emin olmalısınız.  Daha sonra kullanıcı adınız ve şifreniz ile uygulamaya giriş yaptığınızda/ yahut hesabınız açıksa kullanıcı adı ve şifre işlemlerine gerek kalmıyor.

Anasayfaya girdiğinizde sayfanın alt kısmında görünen beş buton sırasıyla; ev şeklinde olan buton anasayfayı ve takip ettiğiniz sayfa ve kişilerin gönderilerine ulaşmanızı sağlar. Büyüteç butonu ise arama yapabilmenizi ve keşfetteki fotoğraf ve videoları görebilmenizi sağlamaktadır. Kare içinde artı olan buton fotoğraf veya video eklemenize yardımcı olurken, kalp butonu ise fotoğraflarınıza veya videolarınıza gelen beğenileri ve gelen takip isteklerini veya takipçileri göstermektedir. En sağdaki butona tıklayarak profilinize girebilir ve paylaştığınız fotoğraf ve videoları görüntüleyebilirsiniz. 

Profilinizdeki kullanıcı adınızın karşısına denk gelen üç --- çizgili kısma tıklayarak arşiv, hareketleriniz, kaydedilenler gibi temel fonksiyonlara ulaşabilirsiniz. En altta bulunan dişli çark işaretine basarak ayarlardan tema kısmına tıklayarak temanızı aydınlık ya da karanlık mod olarak seçebilirsiniz. 

takipçi satın al - instagram takipçi satın al
3 Dakika Önce