İnstagram’da Takipçi ve Beğeni Engelleri Nasıl Kalkar?

Sayısız kullanıcısı olan İnstagram içerisinde geçerli olan birçok kural kullanıcılar tarafından bilinmediğinden dolayı otaya çıkan sorunlarda kullanıcılar sürekli olarak bir çözüm noktası arar. Kullanımı son derece basit olan uygulamanın geçerli olan kurallarını bilerek de uygulamayı daha doğru kullanmak mümkün olur. Kullanıcıları rahatsız eden konuların başında uygulama içerisinde çeşitli durumlarda meydana gelen engel problemleri gelir. Engel ile karşılaşan kullanıcılar belirli bir süre bekleme modu ile karşı karşıya kalır ve bu süre içerisinde engele sebep olan işlemi tekrar yapamaz. İnstagram uygulamasında merak edilen bir diğer konu ise takipçilerin ve beğenilerin nasıl engelleneceği konusudur. Birkaç farklı adım ile istenilen özelliklerin kapatılması ve engellenmesi mümkündür.

İnstagram Beğeni Engeli Neden Olur?

İnstagram’da karşılaşılan beğeni engelinin neden meydana geldiği oldukça merak konusudur. Genelde en sık rastlanan sebep kullanıcıların güvenilir olmayan kaynaklar üzerinden şifre paylaşımında bulunmasıdır. Şifre paylaşımını saptayan uygulama anında gerekli engelleri koyarak kullanıcıların erişimini kısıtlar.  Bunun yanı sıra eğer son zamanlarda oldukça sık beğeni yapılıyorsa bu durumda kısıtlara uyulmaması nedeni ile de kullanıcılar engel ile karşı karşıya gelebilir. Bu durumlarda görülen engelin ne zaman kalkacağı ise değişiklik gösterir. Engel süresi boyunca İnstagram takipçi satın al seçeneklerinden faydalanan kullanıcılar hesaplarında herhangi bir beğeni yapamaz.

İnstagram’da Engeller Nasıl Kalkar?

İnstagram kullanıcılarına önem veren ve onların iyiliğini isteyen bir uygulamadır. Bu nedenle gerçek dışı hareketler gördüğü anda kullanıcılarını engeller ile kısıtlamaya çalışır. Bu engellerin nasıl kalkacağı konusu kullanıcıların sık merak ettiği bir konudur. İnstagram güvenilir takipçi sayısı oldukça fazla olan kullanıcılar İnstagram’ın tanıdığı süre boyunca beklemek durumundadır. Değişen engel süreleri sona erdiğinde İnstagram tekrar kullanıcıların işlemlerini normal düzeyde yapmalarına olanak tanır. Kullanıcı aynı hatayı ve yanlışı tekrarlar ise bu durumda tekrar aynı yasak ve engel ile karşılaşması da muhtemeldir. Her alınan engelin süresi farklı olacağı gibi tekrarlanması halinde engelin süresinin uzayacağı da göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanıcı eğer beklemek istemiyorsa bu durumda İnstagram üzerinden yetkililere mesaj göndererek durumu izah etmeye çalışabilir.

takipçi satın al - instagram takipçi satın al
3 Dakika Önce