İnstagram Çekilişi Nasıl Yapılır?

İnstagram Çekilişi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya günümüzde neredeyse ihtiyaçlarımız arasına girmiştir. Bu nedenle insanlar facebook, twitter ya da instagramda sıkça vakit geçirmektedir.  Hal böyle olunca insanlar takipçi kazanmak ve bilinirliğini artırmak için pek çok yol denemektedir. Bu yollardan biri ise instagram çekilişi yapmaktır. İnstagram çekilişi yapmak, takipçi kazanmak, yorum ve beğeni almak ya da marka tanıtımı yapmak amacı ile yapılmaktadır.

Ancak çekiliş yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Aksi takdirde kullanıcı gözünde güvenilirliğinizi yitirerek takipçi kaybedebilirsiniz. Zaten çekiliş yapmanın en büyük amacı takipçi kazanmak olduğu düşünülürse bunun olmasını kimse istemez. Etkileşiminizi artırmak istiyorsanız instagram çekilişi oldukça iyi bir fikir olacaktır.

İnstagram Çekiliş Yapmanın Püf Noktaları

Çekilişi gerçekleştirirken bilmeniz gereken en önemli şey hedefinizin ne olduğudur. Bu hedefler arasında; takipçi kazanmak, beğeni almak, etkileşimi artırmak, marka tanıtımı yapmak ya da abone kazanmak olabilir. Hatta bu çekilişler sayesinde web sitenize ziyaretçi akışı da gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikli hedefinizi belirledikten sonra iş duyuru yapmaya gelecektir. Bunun için pek çok kişinin ilgisini çeken bir ürünün çekilişi olabilir. Örneğin; cep telefonu, kulaklık, makyaj malzemesi, oyuncak, kıyafet, mutfak ürünleri gibi seçenekleri belirleyebilirsiniz. Ödülünüzü belirledikten sonra sayfanızdan duyuru yapmanız gerekecektir. Ancak bunu yaparken doğru bir anlatım dili ve hashtag kullanmalısınız. Böylelikle daha fazla kullanıcıya ulaşabileceksiniz.

Çekilişlerde Şeffaflık İlkesi

Tüm bunlar belirledikten sonra dürüst bir çekiliş yapmanız gerekecektir. Aksi takdirde sosyal medyanın gücüne kapılıp güvenilir bir sayfa olmadığınız hızla yayılacaktır. Adil bir çekiliş olması için maksimum özen göstermelisiniz. Bilinmesi gereken bir diğer detay ise katılım koşulları olacaktır. İnstagramda çekiliş yapan sayfalar genellikle çok fazla sayfa önerisi sunup bunların takibini istemektedir. Bu nedenle kullanıcılar rahatsız olmaktadır.

Amaç etkileşim artırmak olduğu için bu durum sizi itici bir konuma sokabilir. Koşulları belirlediniz ve sıra geldi süreye. Kesinlikle süreyi uzun tutmamalısınız. Bu durum pek hoş olmayabilir. Kısa süreli çekiliş her zaman daha fazla yorum alır. Son olarak ise çekiliş programı kullanmanız doğru bir tercih olacaktır. Böylelikle adil bir çekiliş olacaktır.

takipçi satın al - instagram takipçi satın al
3 Dakika Önce